Franke MRG 611 grafit

xxx

• , zakoupeno v DŘEZYCB.CZ

• Zatim nevim
    • je prohnuty, neni zcela rovny

Bylo mi receno, ze u Franke se plati jen za jmeno, ze existuji za tu cenu kvalitnejsi, mene zname vyrobky. Vzhledem k tomu, ze jsem videl, ze drez je opravdu mirne prohnuty a muze nastat problem pri usazovani, tak jsem toto tvrzeni musel uznat jako pravdepodobne. Doporucuji se tedy podivat na jine znacky a nevybirat podle jmena.

• , zakoupeno v StavbaEU.cz

Umístění dřezu pravý/levý
oboustranný
Jednodřez

Franke Fragranit Durakleen plus + Sanitized

• až o 30 % hladší než původní Fragranit → dokonalejší vzhled a příjemný na dotek
• vylepšená polymerová pryskyřice snižuje povrchové tření → dřez se snadněji čistí a usazuje se na něm méně nečistot
• obsahuje vyšší procento menších žulových částic (méně výstupku a prohlubní ve struktuře povrchu) → částečky nečistot a vápencové šupinky mají menší šanci ulpívat na povrchu dřezu
• kombinace vylepšené polymerové pryskyřice a jemnějších žulových částeček dělá povrch hladší → snadnější čištění, větší odolnost proti skvrnám
• odolný vůči teplotám do 280°C (horké hrnce nepoškodí povrch)
• ve srovnání s keramikou či nerezem je mnohonásobně odolnější vůči poškrábání
• materiál je optimálním spojením drcené žuly (80 %) a polymerové pryskyřice (20 %)

Fragranit zdokonalený o Sanitized

Kuchyně je kritickým místem pro šíření bakterií a její údržba proto vyžaduje zvláštní pozornost. Na nechráněném povrchu se mohou bakterie množit a mají tak negativní vliv na hygienu. Antibakteriální úprava Sanitized uchovává fragranitové dřezy v čistotě a poskytuje trvalou ochranu. Nenahrazuje běžné čištění, ale pomáhá udržovat povrch bez bakterií. Testy prokázaly, že Fragranit Sanitized snižuje výskyt bakterií a mikrobů až o 99%.
Sanitized® pomáhá udržovat povrch dřezu hygienicky čistý a chrání jej před bakteriemi a mikroby po dobu mezi běžným čištěním.

Co je fragranitový dřez Franke.
Fragranitový dřez je vyroben ze zdokonaleného materiálu: polymerové pryskyřice, která obsahuje jemné granitové částečky (křemičitý písek, drcená žula….). Z tohoto technologicky dokonalého materiálu je vyroben dřez, který snadno snese zátěž každodenního užívání. Správný postup údržby fragranitového dřezu o Základem je časté a pravidelné čištění dřezu. o Vzhled dřezu může být ovlivněn kvalitou vody, díky které se na dřezu mohou objevit skvrny. Ty jsou ve skutečnosti jen vrstvou vodního kamene nebo podobného minerálu, který se běžně objevuje v oblastech s tvrdou vodou. Na tomto minerálu se snadno udržují látky, které zanechávají skvrny, jako je např. čaj, káva, červené víno atd., a tím kazí vzhled dřezu. Proto by se měl dřez umýt a vysušit po každém použití. Pokud usazeniny na dřezu přetrvávají, je nutno použít prostředek na odstranění vodního kamene. Také je možno vytvořit roztok z jedné části octa a tří částí vody, nanést na dřez a tím uvolnit nános kamene. Ten se potom snadněji odstraní pomocí houbičky a prostředku na čištění dřezu. o Pro odstranění každodenních stop používání dřezu se používá měkká látka nebo houbička a prostředek na mytí nádobí. Přetrvávající skvrny se odstraní pomocí houbičky, a aktivního čističe, např. Franke Twister nebo Franke Sunshine, TORO, CIF….. o Pokud jsou skvrny velmi těžko odstranitelné, je třeba naplnit dřez roztokem vytvořeným ze 40 dílů vody a 1 dílu bělidla nebo biologického pracího prostředku a nechat působit přes noc. Poté roztok vypustit a dřez pečlivě vypláchnout. Tento způsob není rozhodně určen pro každodenní údržbu dřezu. o Granitový dřez je vyroben z extrémně odolného materiálu. Pokud se ale bude manipulovat po jeho povrchu kovovými hrnci a pánvemi atd…, mohou zanechat na dřezu kovové stopy. Ty jsou však pouze na povrchu dřezu a mohou se odstranit krouživými pohyby houbičky a čistícím prostředkem na dřezy. o Je třeba se vyvarovat pádů ostrých předmětů do dřezu, ty mohou poškodit nebo i naštípnout povrch. Špatný postup - čemu se vyhnout o Nepoužívat kovové čistící houbičky a drátěnky, protože jejich kovové části ulpívají na povrchu dřezu, časem mohou zreznout a celý dřez potom působí dojmem jako by rezivěl. Ze stejného důvodu nezanechávat dlouho na povrchu dřezu ocelové a litinové kuchyňské potřeby. Pokud se přesto na povrchu objevují skvrny, lze je odstranit pomocí houbičky a čistícího prostředku na dřezy. o Nezanechávat ve dřezu vlhké čistící houbičky a hadříky přes noc, protože v sobě zadržují vodu, která ve styku s povrchem dřezu může vést ke vzniku vrstvy vodního kamene na povrchu dřezu. o Dbát na to, aby dřez nepřišel dlouhodobě do styku s bělícími prostředky nebo produkty obsahujícími chlorové látky (odstraňovače nátěrů a prostředky na čištění štětců), s kyselinami, s louhem sodným (čističe odpadu) nebo s čistícími prostředky na trouby a prostředky obsahujícími kysličník uhličitý. Tyto prostředky mohou způsobit odbarvení pryskyřice, která spojuje granitové částečky. o Dřez je odolný teplotám až do 280 stupňů Celsia a nemělo by dojít k jakémukoli poškození (pokud dojde ke krátkodobému vystavení takto vysokým teplotám). Přesto ale nedoporučujeme, aby byl dřez používán jako prostor ke chlazení horkých předmětů. Pro tento účel používat oddělenou odkládací plochu. o Nepoužívat dřez ke krájení potravin, k mytí borůvek a jiných potravin s vysokým obsahem pigmentu.

Franke Maris Fragranit Durakleen plus

• -

skvělý, doporučuji

• , zakoupeno v netovka.cz

ok

• Kvalitní granitový dřez s antibakteriální úpravou

Rád bych pouze reagoval na níže uvedenou recenzi. Jde vidět, že ji psal úplný ignorant a člověk absolutně neznalý této problematiky. Fragranit je samozřejmě granit. Jen si jej každý výrobce nazve vždy podle sebe. Tzn, že Franke má Fragranit, Teka má Tegranit atd. atd.... Tento materiál obsahuje 80% drceného kameniva a je to opravdu kvalitní granitový dřez.

• pro tento produkt jsem se rozhodla omylem díky své neznalosti
    • chtěla jsem granitový dřez, dostala jsem Fragranit
    • nedoporučuji jde o napodobeninu granitu

tento dřez je z tzv. zdokonaleného materiálu polymerové pryskyřice s jemnými částečkami granitu a bla bla bla, jak jej výrobce vychvaluje, ale už nenapíše, že skutečný granitový dřez má z 80procent drcené kamenivo, např. křemen nebo žulu, a zbytek je akrylátová pryskyřice s barvivem.
    Chudák zákazník, jak se má v tom orientovat, vypadá to jako granit a dokonce vám to budou v obchodech odborníci tvrdit
    Polymer na skoro 7tisíc, drahý špás.

• Moderní vzhled, nízká cena.

Doporučuji koupi tohoto kvalitního dřezu. Na výrobku jsem neshledal žádné chyby.

• Jen pěkně vypadá, nic víc
    • Je hodně a zbytečně drahý, nyní lituji, že jsem si nekoupila raději z supermarketu, souhlasím, že návod je k ničemu. Po pár měsících jsem řešila technický problém , společnost Franke se ani neobtěžovala mi odpověděť. Dřez je zbytečně hluboký a špatně se v něm myje nádobí, je malý, velmi malý a manipulace v něm je nepohodlná. Deska na odkapávání mohla být trochu delší, skoro nic se tam nevleze. Dnes bych jistě už nevolila granit, ale raději nerez. Je to zbytečně drahý, lépe se pracuje s nerezem.

Jsou na granitu vidět skvrny, bohužel to nejde ´vyčistit, nerez je lepší na čištění. Granit jako materiál mě hodně zklamal. Nerozumím proč ho tak vychvalují.

• líbí se mi designově
    • velký odkap
    • velký mycí lavór
    • snadná montáž
    • návod by opravdu mohl být lepší, nutno najít na internetu.

Dřez je robustní a bytelný. Trošku jsem měl strach do něho bouchnout kladivem, abych si vyrazil díry na baterii a exentrické ovládání špuntu v odpadu. Ale nakonec pomocí kladiva a šroubováku stačila jedna rána a kolečko se prorazilo a pak už jen stačilo zahladit hrany a namontovat odpady, ovládání a baterku a následně usadit do linky. Takže zatím velká spokojenost, uvidíme časem.

• Dřez pěkný, kvalitní. Pěkný tvar, krabice se hodně trhá, moc nevydrží tu slavnou přepravu.
    • Návod k montáží je otřesný, je tak malý, že ani při čtení s lupou nesmontujete sifon. Kde asi soudruzi z NDR üdělali chybu ?

Doporučuji Franke, aby nešetřila na návodu.